Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Spoarazum Holbrooke - Karadžić 
Autor/ica Poruka

Citiraj (i odgovori)
Post Spoarazum Holbrooke - Karadžić
Iako danas tvrdi kako sporazum sa Radovanom Karadžićem nije postojao, Richard Holbrooke je 22. srpnja 1996. godine, u razgovoru sa američkom novinarkom Charlayne Hunter – Gault priznao postojanje sporazuma i prilično detaljno opisivao kako je do potpisivanja sporazuma sa Karadžićem došlo. Ipak, detalje samoga sporazuma Holbrooke tada nije želio otkriti javnosti, pozivajući se na „diplomatsku tajnu“. Kojem Holbrookeu treba vjerovati? Onom iz 1996. godine koji se u medijima hvalio postizanjem sporazuma sa Karadžićem? Ili ovom iz 2008. godine koji tvrdi da takvog sporazuma nikada nije bilo? Portal Necenzurirano.com već je pisao o tome u rujnu 2007. godine (vidi: „Postoji li Sporazum Holbrooke – Karadžić?“ ), a objavili smo i činjenice o tajnim sastancima bivše glavne haaške tužiteljice Arbour i njezinog suradnika Paula Nella sa već odbjeglim Radovanom Karadžićem 1998. godine (vidi: "Haaška tužiteljica Arbour i njezin suradnik Nell tajno su se sastali sa bjeguncem Karadžićem 1998. godine“ ).

Izvor: Necenzuritano.com
Dana: 29.07.2008.

sub kol 02, 2008 9:02 am
Prijavi post
Profil Pošalji e-mail

Citiraj (i odgovori)
Post Amerikanci štitili Karadžića do 2000.
Radovan Karadžić imao je dogovor s Amerikancima da ga ne diraju, koji je vrijedio do 2000. kad je Karadžić prekršio svoj dio dogovora, piše srbijanski Blic pozivajući se na visoki obavještajni izvor iz CIA-e. Dogovor je, navodno, bio usmeni između Karadžića i Holbrooka, a u skladu s kojim su 1996. i 1997. američki vojnici u BiH dobili naređenje da ne smiju uhititi Karadžića čak i da ga susretnu. Slično su se ponašali i ostali vojnici, francuski i talijanski. Američka državna tajnica Madeleine Albright čak mu je nudila da otvori kliniku u Grčkoj, Rusiji ili Srbiji. Dogovor je propao 2000. kad je CIA otkrila da Karadžić na sjednici SDS-a u Bijeljini telefonski određuje što će se raditi, odnosno da iz sjene vodi stranku.

ned kol 03, 2008 12:07 am
Prijavi post
Profil Pošalji e-mail

Citiraj (i odgovori)
Post Re: Spoarazum Holbrooke - Karadžić
Javna je tajna da je dogovor postojao, zašto vas to čudi?
Pročitajte daytonski sporazum u orginalu sa svim stavkama,
doći ćete do zanimljivih spoznaja.. :roll:

sri kol 06, 2008 11:47 am
Prijavi post
Profil Pošalji e-mail Web stranica

Citiraj (i odgovori)
Pa neznam da to baš piše u tom sporazumu, možda se to može pročitati "između redaka", ali sigurno se ne spominje nekakv dogovor o kojem se sada priča.

pet kol 08, 2008 6:07 pm
Prijavi post

Citiraj (i odgovori)
Pegy je napisao/la:
Pa neznam da to baš piše u tom sporazumu, možda se to može pročitati "između redaka", ali sigurno se ne spominje nekakv dogovor o kojem se sada priča.

Pa lijepo piše da se radi o usmenom dogovoru,
bez brige nisu amerikanci toliko ludi, da si sami stave
omču oko vrata ostavljajući pisane dokaze.. :roll:

pet kol 08, 2008 6:17 pm
Prijavi post

Citiraj (i odgovori)
Pegy je napisao/la:

Ako misliš na moj post, onda si trebala me kvotat..
Ne nisam aludiro na to da se Karađić spominje u Daytonu, već
da ima nekoliko stavki koje su jako zanimljive i jako štetne za Hrvatsku..

pet kol 08, 2008 6:20 pm
Prijavi post

Citiraj (i odgovori)
vcacic je napisao/la:
Pegy je napisao/la:

Sorry nisam ni skužila da nisam kvotala kada sam poslala već je bilo kasno, a nije mi se dalo brisati...

Naravno da ima stvari koje su štetne za HR i jako mi je čudno što i kako je prisililo Hrvatsku da ga potpiše. Vjeorjatno su Ameri ucjenili naše...

pet kol 08, 2008 8:08 pm
Prijavi post

Citiraj (i odgovori)
Pegy je napisao/la:
vcacic je napisao/la:
Pegy je napisao/la:

Sorry nisam ni skužila da nisam kvotala kada sam poslala već je bilo kasno, a nije mi se dalo brisati...

Naravno da ima stvari koje su štetne za HR i jako mi je čudno što i kako je prisililo Hrvatsku da ga potpiše. Vjeorjatno su Ameri ucjenili naše...

Apsurd je upravo u tome što ih nitko nije prisiljavo, oni su sve dobrovoljno potpisivali bez razmišljanja. Za vrijeme trajanja rata
Vlada je nastojala na sve načine i što prije dobiti naklonost međunarodne zajednice, što nakon Vukovara nije bilo potrebno..
Jedina pogreška naše Vlade je što je pristala na kompromis, Oluja i Bljesak su se trebali dogodit nakon Vukovara... Mnogi krive vlast zbog Vukovara, no upravo je Vukovar slomio glavnu silu JNA, da smo nakon Vukovara krenuli u ofenzivu...sve bi bilo puno ranije riješeno i to bez Daytona...

sub kol 09, 2008 1:13 pm
Prijavi post

Citiraj (i odgovori)
Istina je ovo za Vukovar i napad na JNA, ali vjerojatno nismo dobili zeleno svjetlo od tatice Amerikanca u tom trenutku, a mi se ponekad malo bojimo tatice. Tata neda novaca ako ne slusamo a ako nema novaca nemamo sto staviti u djep za djeparac, pa kako cemo onda iznajmiti jahtu i platiti 70 000 kuna za dan najma.

sri kol 13, 2008 10:37 am
Prijavi post

---------
Citiraj (i odgovori)
Pegy je napisao/la:
Istina je ovo za Vukovar i napad na JNA, ali vjerojatno nismo dobili zeleno svjetlo od tatice Amerikanca u tom trenutku, a mi se ponekad malo bojimo tatice. Tata neda novaca ako ne slusamo a ako nema novaca nemamo sto staviti u djep za djeparac, pa kako cemo onda iznajmiti jahtu i platiti 70 000 kuna za dan najma.

Vjerovala ili ne uopće nisu bili Amerikanci u igri, procjena generalštaba OSRH je bila da se ne isplati ići u napad...No sudeči prema ostvarenom prevarili su se.. :roll:

čet kol 14, 2008 8:07 am
Prijavi post
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Možeš započinjati nove teme.
Možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži: