Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Korupcija u HR institucijama 
Autor/ica Poruka

Citiraj (i odgovori)
Post Re: Korupcija u HR institucijama
vcacic je napisao/la:
hrvatskobratstvo je napisao/la:

Sorry mislim da se nismo razumili ja nisam mislio niti spominjao doktore kao primjer,
nego sam mislio na drzavne sluzbenike koji u biti u 80% slucajeva primaju placu i kao nesto rade dok onih 20% ljudi zapravo radi.
Doktori i tih 20% ljudi u sluzbama su iznimka i njima treba povecavati placu, ali onima koji to ne zasluzuju treba sniziti placu.
Ako se povecava placa onda je u redu da se placa povecava proporcionalno i ostalim strukama.

Nisam ni ja za to da svi imaju iste ili slicne place, ali sam za to da ljudi dobiju placu na osnovu rada, a ne nerada i stranacke pripadnosti nekome. Osobno znam jako puno neradnika koji primaju savim lijepu placu, a u biti nista nerade nego su uclanjeni u nekoj stranci i izmisljena su im radna mjesta u nekoj instituciji. A zbog takvih slucajeva ona zena ne moze imati vecu placu, a niti doktor ne moze biti zadovoljan sa svojom placom.

I sam se skolujem i puno radim, nisam uopce zadovoljan sa primanjima i svjedok sam da ljudi nece raditi, a oped im drzava pomaze i to znatno. Upravo takav neradnik se dobro snadje i dobije preko veze nekakve socijalne pomoci, pa se tu jos sredi nekakav PTSP i tako par bolesti koje je zadobio na kao nekom radu i zivi bolje od postenog covjeka koji radi i muci se svaki dan. Osobno poznam par doktora ciji posao uopce nebih radio, jer taj posao nije uopce zahvalan, a jos i nije dobro placen...

A tu se slažem...Čistačica ZET-a sa 5000 kn neta...
toga ima samo kod nas.. :mrgreen:

E da mi je samo znati koliko takvih "cistacica" ima...
Po ovome sto ja vidim u svojoj sredini ima ih strasno puno...

ned kol 31, 2008 8:40 am
Prijavi post

---------
Citiraj (i odgovori)
Post Re: Korupcija u HR institucijama
Brane je napisao/la:
A tu se slažem...Čistačica ZET-a sa 5000 kn neta...
toga ima samo kod nas.. :mrgreen:

E da mi je samo znati koliko takvih "cistacica" ima...
Po ovome sto ja vidim u svojoj sredini ima ih strasno puno...[/quote]
Ah što manje znaš to bolje.. :roll:

ned kol 31, 2008 3:33 pm
Prijavi post
Profil Pošalji e-mail Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Možeš započinjati nove teme.
Možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.