Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Korupcija u HR institucijama 
Autor/ica Poruka
Site Admin

Citiraj (i odgovori)
Post Korupcija u HR institucijama
Već dugo vremena službeno je priznat kriminal (korupcija) u Republici Hrvatskoj. To priznanje dolazi od najviših zakonodavnih i izvršnih vlasti, Sabora i Vlade. Oni priznaju problem i raznim zakonima i akcijskim planovima, glume borbu protiv korupcije. Predstava s zakonima i akcijskim planovima, prvenstveno treba zavarati komisije Europske unije koje rade na integraciji Hrvatske.
Prema istraživanjima korupcija je najviše zahvatila: politiku, pravosuđe, policiju, zdravstvo. Dakle korupcija se udomaćila u najvišim državnim institucijama. Oni su “izmislile” korupciju da bi od nje imali koristi. (Mucke dnevnik na )

uto kol 12, 2008 7:10 am
Prijavi post
Profil Pošalji e-mail

Citiraj (i odgovori)
Post Re: Korupcija u HR institucijama
hrvatskobratstvo je napisao/la:
Već dugo vremena službeno je priznat kriminal (korupcija) u Republici Hrvatskoj. To priznanje dolazi od najviših zakonodavnih i izvršnih vlasti, Sabora i Vlade. Oni priznaju problem i raznim zakonima i akcijskim planovima, glume borbu protiv korupcije. Predstava s zakonima i akcijskim planovima, prvenstveno treba zavarati komisije Europske unije koje rade na integraciji Hrvatske.
Prema istraživanjima korupcija je najviše zahvatila: politiku, pravosuđe, policiju, zdravstvo. Dakle korupcija se udomaćila u najvišim državnim institucijama. Oni su “izmislile” korupciju da bi od nje imali koristi. (Mucke dnevnik na )

Korupcija se uvijek događa u državnim službama, a njen uzrok
su niske plaće... :roll:

uto kol 12, 2008 11:53 am
Prijavi post
Profil Pošalji e-mail Web stranica

Citiraj (i odgovori)
vcacic je napisao/la:

Korupcija se uvijek događa u državnim službama, a njen uzrok
su niske plaće... :roll:

To nije opravdanje za korupciju, oni u drzavnim sluzbama imaju uz niske place jako puno privilegija za razliku od npr. zena u tekstilnoj industriji koje primaju 3 puta manju placu.

sri kol 13, 2008 10:40 am
Prijavi post

Citiraj (i odgovori)
Pegy je napisao/la:

To nije opravdanje za korupciju, oni u drzavnim sluzbama imaju uz niske place jako puno privilegija za razliku od npr. zena u tekstilnoj industriji koje primaju 3 puta manju placu.

Da al oni su zato 8 godina duže studirali, za razliku od
žena u tekstilnoj industriji.. :roll:

čet kol 14, 2008 8:05 am
Prijavi post
Site Admin

Citiraj (i odgovori)
vcacic je napisao/la:
Pegy je napisao/la:

uto kol 19, 2008 10:04 pm
Prijavi post
Profil Pošalji e-mail
Site Admin

Citiraj (i odgovori)
vcacic je napisao/la:
Pegy je napisao/la:

Studij im ne daje pravo da imaju 4-5 puta veču plaču u prosjeku od žene koja prima 1300 kn.
Samo su rijetki od njih koju tu plaču upravo i zarade i takvima treba povečati plaču a največi dio njih nije niti zalužio to što dobije.

Treba prvo povečato davanja upravo tim ženama, a onda selektivno povečavati plače u državnim službama, ali po zaslugama, a ne po stranačkoj pripadnosti.

uto kol 19, 2008 10:09 pm
Prijavi post
Profil Pošalji e-mail

Citiraj (i odgovori)
Studij im ne daje pravo da imaju 4-5 puta veču plaču u prosjeku od žene koja prima 1300 kn.
Samo su rijetki od njih koju tu plaču upravo i zarade i takvima treba povečati plaču a največi dio njih nije niti zalužio to što dobije.

Treba prvo povečato davanja upravo tim ženama, a onda selektivno povečavati plače u državnim službama, ali po zaslugama, a ne po stranačkoj pripadnosti.

Ma ja bi im dao i 12 put veću plaću...Ti nemaš pojma šta
doktori proživljavaju te neuke babetine kaj znaju sam
iglu na konac navest rade po 8 sati dnevno primaju plaću koliku
primaju, a doktor je čovjek koji spašava život i koji nema
radno vrijeme... Doktor mora biti 24 sata na raspolaganju i
rijetko kada uspije uopće odspavat... I sad se ti našo
uspoređivat jednu krojačicu koja ne mora imati ni srednju
školu sa osobom koja je pol života provela u znanstvenom
radu i koja će ostatak života provest oženjen za bolnicu..
Sorry al moram ti reč da se grdno varaš, po meni nije
sramota da čistačice i krojačice imaju male plaće prosjek
bi trebo biti veći..ali nije..Po meni je sramota da se znanstveni
radnici omalovažavaju i da imaju prosjek plaće ko i netko tko
je završio srednju školu..To nikako nije pravedno ja sam već
mogao imati bar 7 godina radnog staža, ali umjesto toga
sam se posvetio znanosti...I sve dok to ljudi ne budu znali
cijeniti do tada ćemo biti priprosti balkanci koji na osnovu
socijalističkih ideja zaključuju da bi krojačice i doktori trebali
imat negdje podjednaku plaću...Oprosti al ja sam protiv toga..
jer ja osim što studiram..ja i zarađujem po potrebi kopam kanale,
radim na građevini i sl...I ja opće ne mislim da je nekome teško
u ovoj državi, već da večina ljudi ne želi radit i ne želi se obrazovat..
Ta ista krojačica ima mogućnost prekvalifikacije i daljnjeg školovanja,
svatko ima mogućnost izbora, ali je lijen...a dosta njih i nesposobni
da zarade koliko im je potrebno..Ja stignem i radit i studirat i još mnogo
stvari..a pojedinci ne žele niti jedno niti drugo...

sri kol 20, 2008 12:51 pm
Prijavi post
Site Admin

Citiraj (i odgovori)
vcacic je napisao/la:

Ma ja bi im dao i 12 put veću plaću...Ti nemaš pojma šta
doktori proživljavaju te neuke babetine kaj znaju sam
iglu na konac navest rade po 8 sati dnevno primaju plaću koliku
primaju, a doktor je čovjek koji spašava život i koji nema
radno vrijeme... Doktor mora biti 24 sata na raspolaganju i
rijetko kada uspije uopće odspavat... I sad se ti našo
uspoređivat jednu krojačicu koja ne mora imati ni srednju
školu sa osobom koja je pol života provela u znanstvenom
radu i koja će ostatak života provest oženjen za bolnicu..
Sorry al moram ti reč da se grdno varaš, po meni nije
sramota da čistačice i krojačice imaju male plaće prosjek
bi trebo biti veći..ali nije..Po meni je sramota da se znanstveni
radnici omalovažavaju i da imaju prosjek plaće ko i netko tko
je završio srednju školu..To nikako nije pravedno ja sam već
mogao imati bar 7 godina radnog staža, ali umjesto toga
sam se posvetio znanosti...I sve dok to ljudi ne budu znali
cijeniti do tada ćemo biti priprosti balkanci koji na osnovu
socijalističkih ideja zaključuju da bi krojačice i doktori trebali
imat negdje podjednaku plaću...Oprosti al ja sam protiv toga..
jer ja osim što studiram..ja i zarađujem po potrebi kopam kanale,
radim na građevini i sl...I ja opće ne mislim da je nekome teško
u ovoj državi, već da večina ljudi ne želi radit i ne želi se obrazovat..
Ta ista krojačica ima mogućnost prekvalifikacije i daljnjeg školovanja,
svatko ima mogućnost izbora, ali je lijen...a dosta njih i nesposobni
da zarade koliko im je potrebno..Ja stignem i radit i studirat i još mnogo
stvari..a pojedinci ne žele niti jedno niti drugo...

Sorry mislim da se nismo razumili ja nisam mislio niti spominjao doktore kao primjer,
nego sam mislio na drzavne sluzbenike koji u biti u 80% slucajeva primaju placu i kao nesto rade dok onih 20% ljudi zapravo radi.
Doktori i tih 20% ljudi u sluzbama su iznimka i njima treba povecavati placu, ali onima koji to ne zasluzuju treba sniziti placu.
Ako se povecava placa onda je u redu da se placa povecava proporcionalno i ostalim strukama.

Nisam ni ja za to da svi imaju iste ili slicne place, ali sam za to da ljudi dobiju placu na osnovu rada, a ne nerada i stranacke pripadnosti nekome. Osobno znam jako puno neradnika koji primaju savim lijepu placu, a u biti nista nerade nego su uclanjeni u nekoj stranci i izmisljena su im radna mjesta u nekoj instituciji. A zbog takvih slucajeva ona zena ne moze imati vecu placu, a niti doktor ne moze biti zadovoljan sa svojom placom.

I sam se skolujem i puno radim, nisam uopce zadovoljan sa primanjima i svjedok sam da ljudi nece raditi, a oped im drzava pomaze i to znatno. Upravo takav neradnik se dobro snadje i dobije preko veze nekakve socijalne pomoci, pa se tu jos sredi nekakav PTSP i tako par bolesti koje je zadobio na kao nekom radu i zivi bolje od postenog covjeka koji radi i muci se svaki dan. Osobno poznam par doktora ciji posao uopce nebih radio, jer taj posao nije uopce zahvalan, a jos i nije dobro placen...

pon kol 25, 2008 8:45 pm
Prijavi post
Profil Pošalji e-mail

Citiraj (i odgovori)

Sorry mislim da se nismo razumili ja nisam mislio niti spominjao doktore kao primjer,
nego sam mislio na drzavne sluzbenike koji u biti u 80% slucajeva primaju placu i kao nesto rade dok onih 20% ljudi zapravo radi.
Doktori i tih 20% ljudi u sluzbama su iznimka i njima treba povecavati placu, ali onima koji to ne zasluzuju treba sniziti placu.
Ako se povecava placa onda je u redu da se placa povecava proporcionalno i ostalim strukama.

Nisam ni ja za to da svi imaju iste ili slicne place, ali sam za to da ljudi dobiju placu na osnovu rada, a ne nerada i stranacke pripadnosti nekome. Osobno znam jako puno neradnika koji primaju savim lijepu placu, a u biti nista nerade nego su uclanjeni u nekoj stranci i izmisljena su im radna mjesta u nekoj instituciji. A zbog takvih slucajeva ona zena ne moze imati vecu placu, a niti doktor ne moze biti zadovoljan sa svojom placom.

I sam se skolujem i puno radim, nisam uopce zadovoljan sa primanjima i svjedok sam da ljudi nece raditi, a oped im drzava pomaze i to znatno. Upravo takav neradnik se dobro snadje i dobije preko veze nekakve socijalne pomoci, pa se tu jos sredi nekakav PTSP i tako par bolesti koje je zadobio na kao nekom radu i zivi bolje od postenog covjeka koji radi i muci se svaki dan. Osobno poznam par doktora ciji posao uopce nebih radio, jer taj posao nije uopce zahvalan, a jos i nije dobro placen...

A tu se slažem...Čistačica ZET-a sa 5000 kn neta...
toga ima samo kod nas.. :mrgreen:

uto kol 26, 2008 9:24 am
Prijavi post

---------
Citiraj (i odgovori)
vcacic je napisao/la:

A tu se slažem...Čistačica ZET-a sa 5000 kn neta...
toga ima samo kod nas.. :mrgreen:

E da mi je samo znati koliko takvih "cistacica" ima...
Po ovome sto ja vidim u svojoj sredini ima ih strasno puno...

ned kol 31, 2008 8:40 am
Prijavi post
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Možeš započinjati nove teme.
Možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: